1

Pěstounská péče na přechodnou dobu

Náhled webu rpp.cz - Pěstounská péče na přechodnou dobuPřed časem mě oslovili Alžběta a Vratislav Hláskovi, kteří stojí za projektem s názvem Raná pěstounská péče, viz. článek v odkazu. Oslovili mě s žádostí o podporu v jejich činnosti. Hledali vhodnou doménu pro jejich projekt a zalíbila se jim doména rpp.cz, která byla zkratkou prvních písmen názvu jejich projektu. Pan Hlásek si našel kontakt na držitele domény a rozhodl se napsat. Doménu rpp.cz jsem měl zaregistrovanou s tím, že někdy v budoucnu bych na ní zprovoznil nějaký projekt, ale nic konkrétního jsem v brzké době neměl. Prostudoval jsem si veškeré informace o dané problematice, který se týká v naší zemi velmi ožehavého a citlivého tématu jako je pěstounská péče. Domnívám se, že to co se týče této problematiky s pomocí malým děrem vyrůstat v rodině a ne v ústavu je potřeba podpořit. Projekt Hláskových se mi zamlouval natolik, že jsem se rozhodl vyhovět prosbě pana Hláska a doménu jsem mu daroval bezúplatně.

V současné době na doméně běží nástupnický projekt Pěstounská péče na přechodnou dobu. Jsem rád, že projekt běží a opravdu pomáhá. Rád podpořím každý podobný projekt, nebo jakoukoliv záslužnou činnost.

Pěstounská péče na přechodnou dobu
Aukce domény webdesing.cz je drahý překlep

dAukce.cz

Tento týden byla velmi zajímavá aukce domény webdesing.cz. Na aukčním serveru dAukce.cz jsem si objednal předregistraci domény webdesing.cz. Stalo se to tak, že na cestách v Německu na parkovišti u dálnice v nočních hodinách při odpočinku jsem nahlédl do seznamu rušených domén. Zahlédl jsem zajímavou doménu a tak ji objednal.

Druhý den, kdy mi přišel mail, že doména byla odchycena a jde do aukce jsem si toho všiml. To už jsem seděl u počítače. Doména, kterou jsem objednal byla webdesing.cz a já žil dva dny v tom, že jsem objednal doménu webdesign.cz. Počítal jsem s tím, že na aukci se strhne tuhý boj, ale když jsem viděl, že jsem objednal v noci s unaveným zrakem na mobilu překlep, tak jsem si říkal, že se ani o to ji opravdu získat nebudu snažit, tak jsem si toho nevšímal a nepřihazoval. Když jsem pak viděl, podle toho jak mi přicházeli maily s příhozama, co se děje, nestačil jsem se divit. Nakonec se doména webdesing.cz, tedy pro mě už né tak atraktivní doména, vydražila za 40 004,00 Kč. Můžete se podívat na detail aukce domény.

Anglické slovo design pochází z latinského výrazu designare (s významem označit, vyznačit). Patvar desing je tedy špatný. Slovo design v češtině si ponechává původní zápis – psaní dizajn je tedy nespisovné. Jiná je situace ve slovenštině – fonetická transkripce (přepis) slova design (dizajn) je spisovná.

Netušil jsem, že i taková aukce domény se může vyšplhat na tak pěknou sumu. Nebo jen prostě dražitelé tak přehlídli překlep? Kdyby někdo tuto doménu prodával, byla by cena taky tak pěkně baculatá? Nevím, každopádně to byla pěkná aukce a snad si ji vydražitel užije a investice se mu vrátí.

Detail aukce domény webdesing.cz

Detail aukce domény webdesing.cz.

Máte podobnou zkušenost? Dražili jste někdy překlepovou doménu? Kupujete podobné domény a využíváte je k něčemu? Podělte se v komentářích.