Automatická aktualizace WordPress 3.8

image_pdfimage_print

Automatická aktualizace WordPress

Logo WordPress 3.8-180x180Automatická aktualizace WordPress na verzi 3.8–cs_CZ, tedy českou verzi WordPress 3.8 proběhla bez jakéhokoliv problému. Vše proběhlo zcela automaticky, bez sebemenšího zádrhelu a vše funguje, zdá se, jak má. Také všechny použité pluginy fungují dobře, takže snad nenarazíte na nějaké chyby. Pokud jsem přesto něco přehlédnul a narazíte na nějakou chybu, nebo na něco nesmyslného na webu, dejte mi prosím vědět.

Proč aktualizovat WordPress na verzi 3.8

Mnoho změn a úprav se odehrává v kódu, tedy pro normálního smrtelníka, změny neviditelné, ale určitě užitečné a důležité, kde jsou opraveny nalezené chyby a bezpečnostní díry. Jde tedy především o bezpečnost. Ale v této verzi jsou také vizuální změny. Především administrace je v novém kabátě, navíc máme na výběr ze sedmi témat, do kterých si můžeme administraci převléknout. A především je nyní administrace responzivní, tedy čili přizpůsobí se velikosti dipleje, takže je hezky čitelná i na tabletech a mobilech. Změn se dočkala také nástěnka a administrace šablon. A mnoho dalšího.

vzhled nástěnky wordpress verze 3.7

Nástěnka WorPress verze 3.7

Vzhled nástěnky WorPress verze 3.8

Nástěnka WorPress verze 3.8

Proč aktualizuji tak pozdě

Aktualizoval jsem WordPress na verzi 3.8 až nyní. Čekal jsem na češtinu a pak chvíli na reakce, zda nebude nějaký zásadní problém. Žádné poplašné zprávy v komunitě jsem nezaznamenal, tak jsem aktualizoval také.

Aktualizace WordPress automaticky, nebo manuálně

Pokud máte rádi vše pod kontrolou a rádi si hrajete, tak můžete aktualizovat manuálně. To provedete přehráním souborů na FTP a pak spustíte instalaci v prohlížeči odkazem
www.vesedomena.cz/wp-admin/upgrade.php. Na FTP soubory přepiště. Nemažte předtím žádné soubory.

Pohodlnější způsob aktualizace je zcela automatická aktualizace WordPress přímo v administraci WordPressu, kde kliknete na tlačítko a tím to pro vás končí. Vše provede WordPress sám. Dokonce nabídne i možnost zálohovat databázi, takže si jen vyberete kam se má uložit a kliknete na další krok a je hotovo. Pokud vše dobře dopadne, vidíte hned, protože se změní menu administrace. Verze 3.8 má odlišnou šablonu než předchozí verze. A především to uvidíte na nástěnce ve spodní části obrazovky.

Zálohovat, zálohovat, zálohovat

Samozřejmě předtím, než se pustíte do aktualizace WordPress, byste si měli vše zazálohovat, jak soubory, tak databázi. Potom se můžete, v případě problémů, vrátit ke své předchozí funkční verzi před aktualizací. Takže zálohování nepodceňujte, oceníte to až v momentě, kdy se něco nepovede a přijdete o data, buď v databázi, nebo v souborech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..