Aukce domény webdesing.cz je drahý překlep

image_pdfimage_print

dAukce.cz

Tento týden byla velmi zajímavá aukce domény webdesing.cz. Na aukčním serveru dAukce.cz jsem si objednal předregistraci domény webdesing.cz. Stalo se to tak, že na cestách v Německu na parkovišti u dálnice v nočních hodinách při odpočinku jsem nahlédl do seznamu rušených domén. Zahlédl jsem zajímavou doménu a tak ji objednal.

Druhý den, kdy mi přišel mail, že doména byla odchycena a jde do aukce jsem si toho všiml. To už jsem seděl u počítače. Doména, kterou jsem objednal byla webdesing.cz a já žil dva dny v tom, že jsem objednal doménu webdesign.cz. Počítal jsem s tím, že na aukci se strhne tuhý boj, ale když jsem viděl, že jsem objednal v noci s unaveným zrakem na mobilu překlep, tak jsem si říkal, že se ani o to ji opravdu získat nebudu snažit, tak jsem si toho nevšímal a nepřihazoval. Když jsem pak viděl, podle toho jak mi přicházeli maily s příhozama, co se děje, nestačil jsem se divit. Nakonec se doména webdesing.cz, tedy pro mě už né tak atraktivní doména, vydražila za 40 004,00 Kč. Můžete se podívat na detail aukce domény.

Anglické slovo design pochází z latinského výrazu designare (s významem označit, vyznačit). Patvar desing je tedy špatný. Slovo design v češtině si ponechává původní zápis – psaní dizajn je tedy nespisovné. Jiná je situace ve slovenštině – fonetická transkripce (přepis) slova design (dizajn) je spisovná.

Netušil jsem, že i taková aukce domény se může vyšplhat na tak pěknou sumu. Nebo jen prostě dražitelé tak přehlídli překlep? Kdyby někdo tuto doménu prodával, byla by cena taky tak pěkně baculatá? Nevím, každopádně to byla pěkná aukce a snad si ji vydražitel užije a investice se mu vrátí.

Detail aukce domény webdesing.cz

Detail aukce domény webdesing.cz.

Máte podobnou zkušenost? Dražili jste někdy překlepovou doménu? Kupujete podobné domény a využíváte je k něčemu? Podělte se v komentářích.

3 thoughts on “Aukce domény webdesing.cz je drahý překlep

  1. Za těch 40004 bez DPH jsem dražil já. Ačkoliv nemám žádnou poruchu čtení/psaní, tak jsem dražil značně unavený a jelikož cena stoupala, tak jsem překlep zjistil až po posledním příhozu a moc moc si přál, abych byl přehozen. To se nedělo. Pak jsem se snažil zavolat ještě před koncem aukce do dAukce, ale na kontaktní telefon se nešlo provolat. Tak jsem jim napsal na nějaký obecný e-mail, že jsem jednal v omylu a že podle pravidel asi přijdu o členství / budu banován na pořád – kredit jsem tam, totiž a naštěstí, v takové výši neměl – ale že nejsem blázen, abych tohle nakonec zaplatil. Přišla od nich odpověď od nějakého admina, bez podpisu/jména, že jak bych si to představoval. No za některé domény z aukce jsem už dal v minulosti desetitisíce. Zatím to nevypadá, že by mě eliminovali. A ten druhý také musel jednat v omylu, jeho přihazování od jisté chvíle nebylo automatické, jak je vidět z výpisu. Prostě mimořádně blbá situace. Ten druhý v pořadí to asi nechtěl též, podle pravidel by měl mít příležitost.

    • No já si myslel, že se někdo překoukl. Ale že se překouknou dva o překlep se takhle poperou, to by mě tedy nenapadlo. Teď jí jedině někomu nadělit a doufat, že taky přehlídne chybu. Viděl bych to tak za pade 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..